Koszty pomocy drogowej

Usługi pomocy drogowej są odpłatnym serwisem.

Tania laweta Wrocław - zobacz ceny

W kontaktach klient prywatny - firma przewozowa lawetą, stosowane są stawki rynkowe. Ceny ustalane są rynkowo i możliwe jest negocjowanie ceny usługi. Zazwyczaj do wyliczenia stawki za jeden kilometr transportu wliczane są: wynagrodzenie kierowcy lawety, ze wszystkimi narzutami, koszty amortyzacji sprzętu, koszty biurowe, podatki, zysk firmy, koszty paliwa i zryczałtowane koszty serwisu mechanicznego i napraw auta pomocy drogowej. Cenę usługi lawetą z drugiej strony, obniżają warunki konkurencyjnego rynku frachtu pojazdów. 

Cena za przewóz lawetą w woj. dolnośląskim z uwzgędnieniem Wrocławia to średnio 3 zł/km ( w tym dojazd lawety na miejsce ). Przy mniejszych trasach doliczane są jednorazowe koszty. Tak więc na terenie miasta koszt przewiezienia auta to kwota od 250,- zł - do 750,- zł

  A co jeśli odległości są większe. Przykładowo klient potrzebuje przywieźć uszkodzony pojazd z Paryża do Wrocławia lub Barcelony do Wrocławia?

  Oczywiście negocjujemy ceny takich zleceń. Jednak warto pamiętać, że długa trasa wymaga zachowania zasad transportu cieżarowego. Jeśli lawetą kieruje jedn kierowca- operator pomocy, wówczas co 8 godzin konieczny jest jego wypoczynek. Czas przewozu będzie wydłużony. Jeśli zaś zatrudnimy dwóch kierowców do takiego 2000 km zamówienia, cena wzrośnie o pensje dodatkowego pracownika. Koszty takich zleceń to czasem nawet 8000,- - 10000,- zł

Długie trasy transportu lawetą udaje się czasem obsłużyć jako część przejazdu powrotnego. Należy wówczas poszukiwać okazji, takiej, że pomoc drogowa będzie wracałą "na pusto" i zabierze uszkodzony pojazd niejako po drodze. Może to obniżyć koszty pomocy drogowej nawet  o połowę.

  

zamów transport auta ..

zamów transport auta